O Projekcie iLink.pl

Projekt iLink.pl został zainspirowany wypowiedzią pracowników Google, w której jako 3 najważniejsze rzeczy w pozycjonowaniu wymienili:

Content, content and content (:

Autor projektu - Łukasz Jarzembowski - uznał, że pomysł pozycjonowania się własnym contentem jest ciekawy o tyle, o ile ten content będzie dystrybuowany do wartościowych katalogów jak np. katalogi RSS.

Umieszczenie takich katalogów na różnych serwerach i w różnych domenach jest "antidotum" na największy mankament Google - ocenianie wartości strony przez pryzmat linków "zewnętrznych". Przystępując do systemu iLink.pl - otrzymujemy tyle linków "zewnętrznych", ile wpisów umieścimy na własnym blogu.

Dodatkową korzyścią z przystąpienia do Systemu jest możliwość umieszczania reklam w katalogach, które założymy na własnych serwerach. Oczywiście, aby takie reklamy były ogądane - trzeba katalogi dobrze wypromować. A z promocji katalogów korzyści otrzymują również autorzy wpisów, które się w nim pojawiły.

Więcej na temat działania Systemu można dowiedzieć się z oficjalnego bloga.

Od 4 lutego 2009 System ma charakter zamkniętej wersji beta. Jeżeli chcesz do niego przystąpić - musisz zostać zaproszony przez jednego z uczestników lub autora Systemu - preferowany kontakt.